Újabb szabálymódosítás
Írta: end zone magazin    2010. szeptember 08. szerda, 00:00    PDF Nyomtatás E-mail
Az NFL megint módosítja a játékvezetők helymeghatározását.  A liga kedden  kiküldött egy jegyzetet mind a 32 csapat részére, ami a változásokat taglalja. A játékvezető eredetileg 15 yar távoságra volt az összecsapás vonalától (line of  scrimmage). Idén már csak 12 yard távolságra lesz a labda indulásától.
A fő vonalbíró vagy a vonalbíró jelzése után következhet be a labda feladása. Ezt megelőzően az irányítónak kellett ellenőriznie a játékvezetőt.  A "döntnök" (umpires) a védelem közepébe megy a félidő utolsó 2 percében, valamint játék utolsó 5 percében és amikor a támadó csapat az ellenfél 5 yardos vonalnál jár.

This content has been locked. You can no longer post any comment.